Home Hakkımızda

Hakkımızda

Hayal etmek yeterlidir bazen.

Pişman İnsanlar Cemiyeti, gecelerden bir gece Reha Özcan’ın tüm çıkmazların ortasında kaldığı bir sabah uykusuzluğu ile ortaya çıkan, küçük bir hayaldi. Bu hayalini Aytek Teoman ile paylaştı ve bu ikili, birlikte bir yola çıktılar.

Bir radyo programı olarak başladı Pişman İnsanlar Cemiyeti… Reha ve Aytek’in “Bir evin terasında oturduk, dertleşiyoruz” diye benzettiği oluşuma her gün yeni birileri katıldı. Cemiyet büyümeye başladı. Cemiyet’le birlikte, hayaller de elbette.

Önce, bir radyo programı olmaktan çıkıp, başlı başına bir radyo oldu Pişman İnsanlar Cemiyeti. Birçok hatıra birikti ve bu biriken hatıralar kağıtlara dökülüp, Pişman İnsanlar Cemiyeti’nin kitabında toplandı ve birçok insanın evindeki raflarda kendine yer buldu.

Atılan adımlar, gerçekleşen o ‘ufak’ hayaller, hep, bir yenisine kapı açtı. Şu an okuduğunuz bu satırlara sebep olan bu adreste olduğu gibi. Hayal etmenin sonu yoktu ve bugünlere kadar gelindi.

Bugün, Pişman İnsanlar Cemiyeti günlük hayatınızda daha da fazla yer bulabilecek bir platform olarak karşınızda duruyor. Kimi zaman, eşyalarınızı yüklenen, sırtınızdaki bir çanta olarak, kimi zaman üzerinde “Bazı pişmanlıklar tekrar edilecek kadar güzeldir” yazan, kahvenize ev sahipliği yapan bir kupa olarak. Bütün bunlar, yepyeni bir hayalin temelini atacak. Cemiyet Dükkan’dan alacağınız her ürün, Cemiyet Dergi’ye bizleri bir adım daha yaklaştıracak. Biliyoruz ki; o hayal de gerçeğe dönecek ve Cemiyet Dergi her ay evinize, ellerinize misafir olacak.

Yepyeni hayallere, hep birlikte…

Pişman İnsanlar Cemiyeti